FALUTÕRTÉNET  FALU ADATOK  FÓRUM  FOTÓ ALBUM EGYÉB facebook  Magyarul  English  
Gy.I.K. Keresés Taglista Csoportok  - Regisztráció  - Profil  - Privát üzeneteid  - Belépés
Emlékek, amik Ravához fűznek...
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Emlékek amik Ravához fűznek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Ildikó

Hozzászólás Elküldve: Szer. Jan. 28, 2009 7:54 pm    Hozzászólás témája: Emlékek, amik Ravához fűznek... Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Fórumozók!
Nagyon örülök az oldalnak, annak ellenére, hogy Ravához kötődő személyes emlékeim csekélyek hiszen négy éves kislány voltam, amikor Nagyapám hirtelen megbetegedett és elhunyt. Képemlékeim maradtak, de főleg a család történetei, és a családtagjaim maguk. Mindannyiunknak megható visszagondolni az ott töltött időre, főleg, ha ravaiak kedves visszajelzéseit halljuk, olvassuk. Ugyanakkor nagyon felkavaró is, mert fájó sebeket szakít fel. Ezért meg is lepődtünk, még én magam is, amikor 2000-ben úgy döntöttem, hogy Péter fiamat ott kereszteltetjük meg. Úgy éreztem, így teljes ez a "kör".
2008 őszén újabb becses alkalom adódott egy ravai látogatásra: Nagyapám emlékére kopjafát állítottak, és avattak Szent Mihály vasárnapján. Köszönet képpen megosztok pár fotót erről, a "Fotó album" rovatban.

Üdvözlettel: Király Ildikó, Budapest.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Vissza az elejére

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Pént. Jan. 30, 2009 4:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Ildikó,

Örülök, hogy rátalált a honlapra. Valami okból kifolyólag a fórumon egyelőre nagy a 'csend' , de remélyük, hogy majd bátorságot vesznek a látogatók, és használják. Smile Valóban megkaptam öntöl a fotókat és csináltam egy külön hasábot számukra. Köszönöm szépen. Ha van még más is, szívesen felteszem, ha elküldi. Szívesen várjuk vissza a Rava honlapjára. Tervemben áll pár új éredekes tartalom feltevése, ha megengedi az időm, és persze ha látom hogy van iránta érdeklődés.

Tisztelettel,
Ilyés Albert
Vissza az elejére

piroska

Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jún. 04, 2009 2:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
szia albi pirosa vagyok szekelykereszturon elek a csaladommal . mi egyutt jatszottunk ravaba . minden vakaciomat ott toltottem sok szep emlekem van , de sajnos a nagyszulok kihaltak nincs mar kihez menjek .
szia
Vissza az elejére

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Szer. Jún. 10, 2009 6:35 am    Hozzászólás témája: Szia Piroska Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia Piroska,

Örvendek, hogy rátaláltál a honlapra. Próbálok visszaemlékezni rád, de nem jut eszembe pontosan ki vagy. Elnézést hogy ilyen rövid a memóriám, de biztos vagyok benne, ha bővebb leirást adsz, akkor beugrik. Smile Nagyon sok szép emlék fűz Ravához. Nagyon sokan voltunk kik Ravában nyaraltunk. Sajnos sokan szivesen visszalátogatnának Ravába, de már nincs kihez menni. Nekem is már csak nagytatám él, de nem biztos hogy öt is viszontlátom már. Sad Ezért is gondoltam hogy talán igy virtuálisan még néha tartjuk a kapcsolatot egymással akik ugy érzik hogy valamikép kötödnek Ravához. Azonban úgy nézki, hogy nem igazán vagyunk bőszavúak, nem nagyon használjuk a fórumot. De hátha egyszer majd másként lesz.
Szóval ird meg kik is voltak a nagyszüleid.

Üdv.
Albert
Vissza az elejére

piroska

Hozzászólás Elküldve: Csüt. Jún. 11, 2009 4:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
szia sofalvi (magos) piroska vagyok . nagyszuleim jakab denes es jakab eszter voltak . az iskola mellett laktak . jakab istvan nekem is unokatestverem . most voltunk naluk bedebe konfirmalt a lanya . tole tudom hogy erhetlek el . remelem most mar ismersz . Very Happy emlekszele milyen jokat jatszottunk a kollektiv udvaran na meg a csobogonal . ezek nagyon szep emlekek a mai gyerekek el sem tudjak kepzelni . szia
Vissza az elejére

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Pént. Jún. 12, 2009 4:46 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Oh, persze most mar tudom kirol van szo. Elnezest, hogy nem ugrott be egybol, hogy kirol van szo.
Hogy telt a konfirmalas? En is hivatalos voltam, csak nem sikerult ott lennem Sad
Hogy vagytok? Biztos mar van csalad, hogy van a novered?

Udv.
Albert
Vissza az elejére

piroska

Hozzászólás Elküldve: Pént. Jún. 12, 2009 5:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
szia ujra van csaladom , 2 fiam 18 es 14 evesek . amugy a hugom is jol van neki is 2 fia van feheregyhazan elnek . egyutt voltunk a konfirmalason . jo buli volt apukadat is lattam . jol szorakoztunk . neked vane csaladod ? gyerek ? meg irjal magadrol . udv piroska.
Vissza az elejére

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Pént. Jún. 12, 2009 6:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Na ezt megint elpuskaztam, te vagy az idosebb lany, elnezest:) Mindig is problemaim voltak a nevekkel. A csalad az nallam is megvan hala Istennek, van egy 7 eves fiam, meg egy 2 eves kislanyom.
Szerettem volna en is jelen lenni a konfirmalason, hiszen Istvan volt mindig a kedvenc unokatestver. Emlekszem mennyit voltunk egyutt Ravaban, szinte mintha a testverem lett volna. Mikor voltatok utoljara Ravaban? Ezelott 2 eve, nagyon sok minden mas volt, mind ahogy ismertem a falut. Sajnos negativ ertelemben Sad Egyetlen pozitiv elmenyem az ut volt. Most mire kihal a falu az is jo lesz. Meglehet mar valaki(k) 'vetik az agyat'...
Vissza az elejére

piroska

Hozzászólás Elküldve: Kedd. Jún. 16, 2009 4:17 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
majusban voltunk ravaban akkor halt meg nagymamam. sajnos mar csak par idos ember lakik a faluba. fiatal csak 3 csalad.az iskolaban csak 7 gyerek jar. pap sincs a faluba bozodrol jar. sajnos csak a szep elmenyekkel , emlekekkel maradunk.
Vissza az elejére

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Emlékek amik Ravához fűznek
1 / 1 oldal
    Időzóna: (GMT 0)

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.