FALUTÕRTÉNET  FALU ADATOK  FÓRUM  FOTÓ ALBUM EGYÉB facebook  Magyarul  English  
Gy.I.K. Keresés Taglista Csoportok  - Regisztráció  - Profil  - Privát üzeneteid  - Belépés
Rávai vagy Ravai
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Én is ravai származasú vagyok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

agnesravai

Hozzászólás Elküldve: Szer. Máj. 26, 2010 12:49 pm    Hozzászólás témája: Rávai vagy Ravai Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Ravaiak,
Én Rávai Ánes vagyok, jelenleg Suceavaban (RO) élek, de Kiskunmajsáról (HU, Szegedtől 45 km) származom.
Családunk neve 'RÁVAI' nem szokványos... es nem is túl gyakori... kivétel a Kiskunmajsa - Szank környéki terület, ahol elég sok rokonom él...
Édesapamat foglalkoztatja a név eredete ...
Feltételezésünk szerint vagy elírás eredménye (Révai, Dévai, Szávai ... sorolhatnám) , vagy egyszerüen a korábbi lakóhelyet jelöli
'RA(Á)VA- ából származó???
Hogyan mondják ott helyben Ravából vagy Rávából származik ???
Ravai vagy Rávai???

Hallott -e bárki valami hasonlóról ... esetleg van e ötlete hogy valaha is elvándoroltak volna az alföld közepére a Rávaiak Laughing

Köszönettel:
Rávai Ágnes

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Hétf. Máj. 31, 2010 12:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Ágnes,

Legalább is ahogy én tudom, nem szokták rávainak emlegetni a ravait. Legfennéb ha nem elírásból adódik. Nem tudom ...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Vissza az elejére

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Én is ravai származasú vagyok
1 / 1 oldal
    Időzóna: (GMT 0)

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.